Proč slavit Halloween, když jsou u nás Dušičky?

10/21/2016 03:24:00 odp.

Konec října je v naší republice i v zahraničí známý tím, že se mnozí z nás zahalují do kostýmů, malují na sebe různorodé masky, a snaží se vypadat hrůzostrašně. Letos článek na téma Halloween nepíšu z toho důvodu, že již tady minulý rok byl a také proto, že žijeme v České republice, kde se slaví první týden v listopadu slaví dušičky. Určitě Vaše pozůstalé potěší Vaše návštěva nad jejími hroby, když jim přinesete nějakou dekoraci na dušičky, případně zapálíte svíčky do lucerničky. Copak nikdo z nás nemá na hřbitově někoho blízkého z kruhu rodiny, kamaráda, přítele nebo třeba mazlíčka? Já ano, a proto jsem se tímto článkem rozhodla jim dát najevo mou lásku i dnes, když už mezi námi bohužel nejsou a já je neustále nosím v srdci a s láskou vzpomínám, společně s mou rodinou a blízkými přáteli. Určitě jste si všimli, že v obchodních řetězcích se už nějaký pátek prodávají hřbitovní svíčky, či dokonce věnce. A pokud ne, dávám Vám nějaký tip na dekoraci, kterou Vašim známým, kteří již bohužel nejsou mezi námi můžete donést na dušičky do hřbitovního areálu.A pokud jste příznivci oslav Halloweenu, můžete vydlabat či koupit dýni a dát do ní hřbitovní svíčku u někoho  z Vašich známých na hrobě. Zpestří mu to náhrobní kámen a budete originální.

Tímto článek bych dnes chtěla zapálit virtuální svíčku mým příbuzným, přátelům a milovaným čtyřnohým miláčkům, kteří nás bohužel opustili ať už před mnoha lety, či před pár měsíci, Miluji Vás a nikdy na Vás nezapomenu. S láskou na všechny vzpomínám a navždy budu.

Slavíte Halloween nebo raději dáváte přednost českým Dušičkám?

You Might Also Like

9 komentářů

 1. veľmi pekný článok, u nás v rodine slávime skor Dušičky ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To my také. Naše rodina ani Halloween v ČR neuznává. :)

   Vymazat
 2. Pekne napisane, tiez mame v rodine skor dusicky ako hallowen. Ten nas sviatok je krajsi, cti si rodinu a zosnulych.

  Beauty shopaholik Tili

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlasím s tvým článkem. Trochu mi to připomíná i Santa vs. Ježíšek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že se někdo takový najde. :) Mě také.

   Vymazat
 4. Na nejakú tú halloweensku party by som rozhodne šla, alebo milujem halloweensky program a takú tú atmošku v obchodoch a škole... Ale na Dušičky pri tom v našej rodine nezabúdame, skôr sa stretávame. Možno to znie morbídne, ale večer rozsvietený cintorín je úžasný, vôňa vosku a taká nostalgia pri hrobe...

  OdpovědětVymazat
 5. Asi jako většina lidí si občas zavzpomínám v hezkém na zesnulé, ale čím jsem starší tím méně mě na hřbitovy baví chodit, jako malá jsem to prožívala víc, tu hřbitovní atmosféru a ten daný účel proč tam jdu. Teď spíš nadávám a mrznu. Ale i tak aspoň na ty dušičky jdu, i když vzpomínat můžu i doma.:) Patří to k tomu, pro Halloween jsem taky, hrozně moc se mi to líbí a podle mě by mohl Halloween u nás souběžně fungovat s dušičkami a více se to slavit.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. To máš pravdu i tak by to mohlo v ČR fungovat. Já jako malá jsem návštěvu hřbitova vždy oplakala. Dnes záleží na tom, kdo je tam zrovna uložen a samozřejmě i doma jsou zapáleny svíčky za zesnulé a např. si prohlížíme společné fotky. :)

   Vymazat